Aselsan Mühendis Maaşları | Mühendis Maaşları


Aselsan da mühendis maaşları ne kadar ? Ülkemizin savunma sanayi sektörlerinin başında gelen Aselsan pek çok mühendisin çalışma alanında hayaller arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu yazımızda Aselsan da görev yapan mühendisin ortalama maaşları hakkında bilgiler verirken sosyal olanakları ve kariyer bakımından ne tip avantajları olduğu hususunda bilgiler paylaşacağız.

İlk olarak konumuzun ilk cümlenin de bahsettiğimiz gibi savunma sanayinin en önemli firmaların başında gelen Aselsan askeri alanda çok ciddi projelere imza atan %100 yerli ve milli sanayi olan firmadır.

1975 yılında silahlı kuvvetlerin ihtiyaçları üzerine kurulmuş olan bir firmayla daha sonra kendini geliştirerek pek çok başarılı projeyi hayata geçirmiştir. Şimdilerde ise Türk Silahlı Kuvvetleri güçlendirme vakfına %75 civarında hissesi geriye kalan hissesi ise Borsa İstanbul’da halka açıktır. %100 Silahlı Kuvvetleri yerli ve Milli Savunma Sanayi’nde destek veren Aselsan hakkında bilinmeyenleri paylaşmak istiyoruz.

Aselsan da mühendis olmak

Öncelikle nadide kurumların başında gelen Aselsan da çalışmak için deneyimli ve donanımlı olmak gerekmektedir. Ayrıca bitirmiş olduğunuz üniversitenizde alanında başarılı olması kuruma girişte en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Bunun yanında mühendis kadrosuna başvuru yapacak adayların yabancı dile hakim olması ayrıca gerekli şartların başındadır.

Kurumun iş alım kriterlerine baktığımız pek çok şartın adayları beklediğini belirtebiliriz. Deneyim ve tecrübe gibi ekstra önemli kriterlerinin yer aldığını hatırlatmadan geçemeyeceğiz. Kurum bu şartların yanında kendine özel bir sınav sistemi ile personel alımını gerçekleştirmektedir.

Aselsan da mühendis kadroları

Aselsan da pek çok alanda mühendis görev yapmaktadır Bunlardan en önemlisi elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, endüstriyel sistemler, endüstri, makine, otomasyon, yazılım, bilgisayar, mekatronik ve kontrol ve otomasyon mühendislikleri ilk sıralarda yer almaktadır.

Bu mühendisler firmanın kuruluş temelleri üzerine tutturulmuş önemli mihenk taşlarını oluşturmaktadır. Merkezi Ankara Elmadağ’da bulunan Aselsan ülkemizde savunma sanayinin denildiği zaman ilk akla gelen yerli ve milli markadır.

Aselsan mühendis maaşları ne kadar ?

Kariyer bakımından önü açık olan bir firma olup sektörde görev yapan pek çok mühendisin çalışmak istediği kurumların ilk sırasında yer almaktadır. Ortalama maaşları 5000 ile 10000 TL arasında olan Aselsan kademe kademe görev pozisyon ve çalıştığı birime göre maaşlar değişmektedir. Aynı şekilde tecrübe hizmet yılı gibi ekstra kriterlerde maaşları etkileyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Daha önce yayına aldığımız Devlet Su İşleri (DSİ) Mühendis Maaşları haberimizi incelediniz mi ? Ayrıca %ETIKET% konusunda bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mühendis Maaşları ©