Cevher Hazırlama Mühendisi Maaşları | Mühendis Maaşları


Cevher hazırlama mühendisliği hakkında genel bilgiler vereceğiz. İlk olarak bölüm hakkında bilgiler, ne iş yapar, maaşları ne kadar, nerede çalışır, hangi alanda görev yapar, iş imkan ve olanakları nelerdir ? devlet atamaları var mı ? mezunlarının gerçek yorumları gibi bir çok sorunun yanıtı konumuz içerisinde bulabilirsiniz.

Yeni mühendislik bölümleri arasında olan ve günden güne popülaritesi artan bu mühendisliği bilinmeyen yönlerini sizler için araştırdık.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Hakkında Bilgiler

Doğal kaynakların kullanabilir duruma getirilmesine verilen isimdir. Doğal kaynakların örnek vereceğimiz şekilde kullanılabilecek alanlarda cevher hazırlanmaktadır. Örnekler ise, çimento, deterjan ve bunun gibi birçok örnek daha verilebilir. Ham madde zararlı bileşenlerinden soyutlandırılarak boyutlandırılır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için tesis hazırlığı, tesis projesi ve tesisin nasıl çalışacağı cevher hazırlama mühendisliğini ilgilendirmektedir.

Lisans bölümü mevcut olmaktadır. Üniversitelerde cevher hazırlama mühendisliğinden mezun olan kişiler cevher mühendisliği unvanına ulaşırlar.

İş İmkan ve Olanakları (Çalışma Alanları)

Cevher hazırlama mühendisliği unvanını kazanan kişiler boya sanayi, demir-çelik, cam, seramik, çimento endüstrisi, gübre, yem sanayi, deterjan, kömür hazırlama tesisleri gibi bir çok alanda çalışabilmektedir. Bu meslek hangi kriterleri gerektiriyor? Dikkat ve sabır kesinlikle olması gereken özelliklerdendir.

Bunlara ek olarak yenilikçi, yaratıcı, teknolojiye ilgili, hızlı analitik düşünme yeteneği, mekanikte başarılı olunmalıdır. Ayrıca bu meslekte beyin eli çok düzgün yönlendirebilmelidir. Bu bölümü okuyan öğrenciler bir sene hazırlık sınıfı okuduktan sonra dört yıl lisans bölümünü okurlar.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Maaşları

Büyük altın ve mücevher firmaları başta olmak üzere global düzeyde iş yapan şirketlerde görev yapabilirsiniz. Yukarı bahsettiğimiz fabrika da görev yapabilirsiniz. Alanınızda başarı olmak istiyorsanız, ilk olarak tecrübe kazanmanız gerekiyor. Hangi alanda ilerlemek istiyorsanız bu alana yönelmelisiniz. Deneyim kazandıktan sonra maaş sekmesine geçebilirsiniz. Piyasa şartlarında en düşük mühendis 3 bin TL ve üzeri alırken orta düzey bir mühendis en az 5 bin TL maaş almaktadır.

Maaş Düzeltme Formu

Burada ki bazı bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bizimle hemen irtibata geçin.

Daha önce yayına aldığımız Adli Bilişim Mühendisi Maaşları 2021 haberimizi incelediniz mi ? Ayrıca adli bilişim mühendisi maaşı, adli bilişim mühendisi maaşları ve adli bilişim mühendisliği maaşları konusunda bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mühendis Maaşları ©