Dubai Mühendis Maaşları | Mühendis Maaşları


Dubai’de mühendis maaşları ne kadar ? Dubai’de mühendis olarak çalışmak isteyenler için hazırladığımız bu rehberimizi incelemeden kesinlikle kararınızı vermeyiniz. Öncelikle Dubai yurt dışı ülkeleri olduğu gibi çalışma koşulları ülkemize göre biraz farklıdır. Hem sosyal olanakları bakımından hem de aldıkları maaş bakımından Avrupa ülkeleri ve bu tip zengin ülkeler yüksek maaşla personel çalıştırmaktadır. Bunlar dışında Türk firmaları da buralarda projeler kurarak yine Türk işçilerin de istihdam ettirirler. İlk olarak Dubai’de Türk firmalarında çalışan mühendislerin ortalama aylık maaşlarını incelerken sosyal olanakları bakımından tüm detaylara sizlerle paylaşacağız.

Dubai de mühendis olmak

Bilindiği üzere Dubai Arap Yarımadası’nda bulunan oldukça zengin bir ülkedir. Bu ülkede Türk firmaları başta İnşaat olmak üzere pek çok sektörde faaliyet göstermektedir. Dubai’de faaliyet gösteren firmalarının büyük bir bölümü inşaat sektörü üzerine olduğundan dolayı bu konumuzu genel gidişatı bu konu yönünde olacaktır. Öncelikle Dubai de inşaat, elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, gıda, endüstri gibi mühendislik dalları popüler bölümler arasında yer almaktadır. Bunlarla birlikte inşaat sektöründe inşaat mühendisliği görev alırken, elektrik elektronik mühendisliği yapı mühendisliği gibi bölümler yer almaktadır.

Otomasyon ve kontrol sistemleri arasında elektronik haberleşme mühendisliği ilk sıraya yer almaktadır. En son sırada ise gıda mühendisliği gibi bölümler bulunmaktadır. En popüler mesleki mühendislik bölümleri

  • İnşaat Mühendisliği
  • Elektrik Mühendisliği
  • Elektronik Mühendisliği
  • Makine Mühendisliği
  • Bilgisayar – Yazılım Mühendisliği

Dubai mühendis maaşları ne kadar ?

Aylık maaş olarak dolar üzerinden para alınmaktadır. Kriter olarak deneyim ilk sıradadır. Yani deneyimli personel en az 4500 ile 6 bin dolar arasında maaş alırken, ülkemizde koşullarında bu rakam takribi olarak 25000 ile 30000 TL civarındadır. Tabii yeni başlayan bir mühendise en az 3 bin dolar ile işbaşı yapmaktadır. Bu da en az 15000 TL gibi bir rakama tekabül etmektedir.

Aynı şekilde burada belirttiğimiz rakamlar ortalama maaşlardır. Bunun dışında sürekli olarak orada görev yapmak için öncelikle İngilizce ve Arapçayı anadili gibi bilinmesi gerekmektedir. Daha sonra bulunduğu alanda profesyonel olması ve sektöre hakim olması da aranan özelliklerin başında gelmektedir. Dubai menşeli firmalarda mühendislerin ortalama maaşı en az 5 bin dolar ve üzerindedir.

Daha önce yayına aldığımız Kanada Mühendis Maaşları haberimizi incelediniz mi ? Ayrıca %ETIKET% konusunda bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mühendis Maaşları ©