Gemi İnşaatı ve Makineleri Mühendisi Maaşları | Mühendis Maaşları


Gemi inşaatı ve makineleri mühendisliği maaşları ne kadar ? Günümüzün en farklı mühendislik dalları arasındadır. Ulaşım araçları kategorisinde olan bir ulaşım aracıdır. Özellikle kargo ve ticari alanlar başta olmak üzere turizm sektörü ile iç içe olan bir ulaşım aracıdır. Konumuzda gemilerde olması zorunlu olan bu mühendisliğin bilinmedik yönlerini aktarmak istiyoruz. İlk olarak bu bölümü tercih edecek olan adaylar için şu şekilde başlıklar hazırladık.

Gemi inşaatı ve makineleri mühendisliği nedir ? Hakkında bilgi

Gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, deniz araçlarına ait makine ve sistemlerini tasarlayan, planlamasını yapan ve üretimini kontrol altında tutan bir mühendislik türüdür. Askeri ya da sivil deniz araçlarının üretim aşamasını denetleyen bir mühendislik dalıdır.

Genellikle makine mühendisliği bölümüne benzer. Aldıkları eğitim de ortak dersler de vardır. Gerektiğinde tasarı için çizim yapıldığından çizim yeteneği olan bireylerin tercih edebileceği bölümler arasındandır. Ayrıca sayısal zekası yüksek olan bireylerin bu bölümü tercih etmesi gerekir.

İş imkan ve olanakları

Gemi inşaatı ve gemi makine mühendislerinin çalışma şartları oldukça ağırdır. Gemi inşaatı ve gemi makine mühendisleri bu bölümde sürekli kendini geliştirme imkanı bulmaktadır. Bu bölümde günümüzde iş alanları gittikçe artmaktadır. Çalışma şartlar zor olsa da sunduğu maddi imkanlar iyidir.

Gemi mühendisleri turizm sektöründe faaliyet gösteren gemi firmalarında çalışacağı gibi taşımacılık gibi alanlarda gemilerde görev yapabilir.

Maaşları ne kadar ?

Maaş oranları diğer mühendislik bölümlerine göre daha yüksektir. Bu bölümü isteyen kişilerin seyahat engeli olmaması gerekir. Belirli bir proje için uzun süre farklı yerlerde bulunması gerekir. Aylık maaşları 5 bin TL’yi geçmektedir. Prim ve diğer yan ödemelerle birlikte 6 bin TL civarında net tutar ele geçer.

Maaş Düzeltme Formu

Burada ki bazı bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bizimle hemen irtibata geçin.

Daha önce yayına aldığımız Enerji Sistemleri Mühendisi Maaşları 2021 haberimizi incelediniz mi ? Ayrıca enerji sistemleri mühendisi maaşı, enerji sistemleri mühendisi maaşları ve enerji sistemleri mühendisliği maaşları konusunda bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mühendis Maaşları ©