Mühendis Maaşları

Mücevherat Mühendisi Maaşları

Mücevherat mühendisliği maaşları ne kadar ? İşte detaylar… Mücevherat bölümü kuyumculuk ve mücevher tasarımı anlamını taşımaktadır. Değerli taş ve madenlerin çıkartılarak işletilmesi, müşterilerin istek ve taleplerine göre süslenmesi ve satışa hazır getirmesini sağlayan kişidir. Değerli anlamında taş altın, gümüş ve değerli metaller yer almaktadır. Bunları eritilme işleminden tutunda, satışa hazır hale gelene kadar arada işlenen süreçte aktif olarak görev yapar.

İnternet başta olmak üzere pek çok mecrada bu bölümün iş garantisiyle yapıldığını söyleyebiliriz. Geleceği parlak meslekler arasında yerini alan mücevherat mühendisliği bölümü hakkında tüm merak ettiklerinizi bize yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Mücevherat Mühendisliği Bölümü Nedir ?

Normal şartlarda fakülte eğitim süresi 4 yıldır. Fakat isteyen adaylar 1 sene İngilizce hazırlık okuyabilmektedir. Bölüme eski YGS-5 puanı ile girilirken, şimdi ise Yüksek Öğretim Sınavlarından 2. oturuma girmeniz gerekiyor.

Mücevherat Mühendisliği Bölümü İş İmkanları

Kendi işinizi kurabileceğiniz gibi sektörde büyük firmalarda çalışabilirsiniz. Bu firmaların üretim bölümlerinde aktif olarak görev yapabilirsiniz. Sadece üretim olarak bakmamak gerekiyor. Aynı zaman proses kontrol ve kalite kontrol birimlerinde mücevherat mühendisi olarak çalışabilirsiniz.

Mücevherat Mühendisliği Maaşları

Kuyumcu ve değerli taşların işletilmesi konusunda bilim adı olan mücevherat mühendisliği, hakkında maaşlarına bu başlık altında bakalım. Kendi işini kuracak olan mühendisleri kazançları söylemek mümkün olmayacaktır. Fakat özel sektör başta olmak üzere bir çok güzel şirkette çalışacak olan mühendislerin ortalama maaşları 4 bin 500 TL’dir. Tecrübesine göre maaşların değiştiğini unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan İşletme Mühendisi Maaşları 2023 başlıklı makalemizde işletme mühendisi maaşı, işletme mühendisi maaşları ve işletme mühendisliği maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu konu da önemli okuyunuz !  Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisi Maaşları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu