Ulaştırma Mühendisi Maaşları 2021 | Mühendis Maaşları


Ulaştırma mühendisliği maaşları ne kadar ? En güncel 2020 maaşları Ülkemizde yeni mühendislik bölümleri arasında yerine Ulaştırma mühendisliği hakkında geniş kapsamlı bilgiler araştırarak sizlere sunmaya çalıştık. Nerede çalışır ? maaşları ne kadar ? ne iş yapar ? mühendislik bölümü hakkında kısa kısa bilgiler ve bunun gibi bir çok soruyu yanıtlamış olacağız.

İlk olarak bir şehrin alt ve üst yapı çalışmalarına katkı bulunan değerli bir bölümdür.

Ulaştırma Mühendisliği Hakkında Bilgiler

Ulaştırma mühendisliği şehirlerin plan ve projeleriyle ilgili tüm yapından sorumlu olan kişilerdir. Kara yolları başta olmak üzere hava, deniz ve demir yolları sistemlerinin kurulmasından sorumludur. Ayrıca mühendislik yapılarıyla birlikte şehir planlayıcıları ile eş zamanlı görev yaparlar.

Ülkemizde yeni mühendislikleri arasındadır. Öncelikle son yıllarda kamu alımlarında özel kadrolar seçiyor. Mekatronik bölümü son yıllarda popüler olan kamuda alımların başında geliyor. Eskiden bu bölümü makine teknikerleri veya teknisyenleri atamalar yapılırken Şimdi de bölüme ait kadro atamaları gerçekleştirilmektedir. İşte Ulaştırma Mühendisliği Bölümü de bu tip bölümleri arasında yerini almaktadır.

Ulaştırma Mühendisliği Nerede Çalışır ?

Ulaştırma mühendisliği Kara yolları Genel Müdürlüğü dahil olmak üzere ulaştırma ile ilgili olan belediyelerin ilgili birimlerinde görev yapabilmektedir. Bunun yanı sıra belediyeler tarafından yapılan yol yapım ve bakım çalışmalarında incelemelerinde ulaştırma mühendisleri görev yapmaktadır.

Genellikle yeni bölümü olduğu için atamaları ve çalışma alanları diğer mühendisliklere kıyasla düşüktür. Fakat geleceğin bölümleri arasında yerini aldığını şimdiden belirtebiliriz.

Ulaştırma Mühendisi Maaşları

Özel sektör ve kamu alanı olarak iki bölümde inceleyebiliriz. Kamu da en düşük mühendisin maaşı 3 bin 500 TL civarında olurken, özel sektörde danışmanlık firmaları başta olmak üzere yapı denetim firmalarında görev yapabilir. Mühendisin tecrübesine göre özel sektörde aldığı maaş değişmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Burada ki bazı bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bizimle hemen irtibata geçin.

Daha önce yayına aldığımız İşletme Mühendisi Maaşları 2021 haberimizi incelediniz mi ? Ayrıca işletme mühendisi maaşı, işletme mühendisi maaşları ve işletme mühendisliği maaşları konusunda bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mühendis Maaşları ©